top of page

BURADA GENEL OLARAK  ÇİFTLERİMİZ TARAFINDAN MERAK EDİLEN SORULARI YANITLAYCAĞIZ.

DAHA FAZLA MERAK ETTİĞİNİZ SORULAR İÇİN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ .

Çekimler nerede oluyor ? 

Çekimler seçtiğiniz mekanlarda Yapılmaktadır , Tüm Türkiyede ve Yurtdışında çekimlerimizi yapıyoruz , Eğer Düğün günü çekim istiyorsanız Düğününüzün olacağı mekana yakın bir konum seçmelisiniz bize danışabilir yada Çekim Mekanları kısmından göz atabilirsiniz mekanlara . Genel olarak Düğün günü çekimlerde Bursa Altınpark Platosu tercih edilmektedir Çekimler Altınpark Platosunda  ortalama 1.5 saat sürmektedir .

Çekime saatinizde gelmenizi önemle rica ediyoruz sizden sonra da diğer çekimlerimiz olduğu için gecikme süreniz uzadıkça çekim sürenizden geçiyor , çünkü aynı şekilde kendi saatinizde başka bir çekimi yapmamız etik olmayacağı için saatinizde mekanda olmanız ricamızdır.

Plato çekimleri hakkında bilgi alabilir miyim ?

Öncelikle Plato çekimlerimiz için bizden  randevunuzu oluşturduğunuzda saati ve tarihi rezerve yapıyoruz , Platolarda Mekan giriş ücretleri vardır bu ücretler Paket fiyatlarımıza dahil değildir , Platoya girdiğinizde veriyorsunuz , Bursa Altınpark Platosu Girişi 700₺ , Çeltikpark Platosu Girişi 700₺ , İnegöl Pembe Kareler Platosu İçin 700₺ giriş ücretleri vardır , Bu ücret Gelin ,Damat ,Fotoğrafçı ve 1 arkadaşınız için geçerlidir Altınpark Platosunda , 

Nasıl Rezervasyon yapıyoruz ?

İlk olarak Randevu tarihinizi ve çekim saatinizi bizimle iletişime geçerek  randevu oluşturuyorsunuz ,Seçtiğiniz Paketi de belirledikten sonra  Ön ödeme için kapora alıyoruz ve  ödeme dekontunu bize iletiyorsunuz Randevunuzu oluşturuyoruz . Kalan ödemeyi fotoğraf çekimi sonunda yapıyorsunuz .

Çekim Süreci Nasıl İlerliyor ?  

Çekim günü belirlediğimiz mekanda buluşuyoruz , ben orada oluyorum sizi karşılıyorum . Sizin  Kuaförünüz'den çıkıp mekana gelmeniz yeterli , Çekime gelirken karnınızın tok ve enerjinizin yüksek olması ve uykunuzu almanız bile çok önemli  özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında aşırı sıcaklardan dolayı bu hususlara dikkat ederseniz çekiminiz daha keyifli olacaktır sizler için.

Çekimde istediğimiz pozları çekiyor musunuz ?

Tabi ki istediğiniz pozları çekiyoruz telefonunuza istediğiniz pozları kaydederek çekim günü yanınızda getirebilirsiniz , Dikkat etmeniz gereken husus olarak istediğiniz pozların gelinlik modelinize makyajınıza ve saçınıza ve mekana uygun olması önemli, 

Fotoğraf çekiminde pozları siz mi verdiriyorsunuz ?

Evet o iş bizde :)

Poz vermekte zorlanıyorsanız ve Fotograf cekimini pek sevmiyor ama istiyorsanız merak etmeyin o işin en kolay kısmı pozları biz tarif ederek anlatıyoruz , siz sadece enerjinizi yüksek tutup gülümseyin yeterli :) 

Fotoğraflar ne zaman teslim ediliyor ? 

Fotoğraflarınız çekiminizden bir hafta içinde size mail ile iletiliyor orijinal kalitesinde .

Albüm içersindeki fotoğrafları ben mi  seçiyorum ? 

Evet fotoğrafları size ilettikten sonra Albüm için fotoğraflarınızı seçip bize seçtiğiniz fotoğrafları Whatsaaptan iletmeniz yeterli oluyor .  

Düğün Hikayesi Video Klibi istiyorum çekim süreci nasıl oluyor  ?

Düğün hikayesi çekimlerimiz Düğününüzün özeti diyebiliriz ,

Kuaförde hazırlığınız  ile çekime başlıyoruz  kuaför hazırlığı bittikten sonra  ,

Gelin alma için hazırlıklar başlıyor gelin evinde çekim için drone ile konvoyu bekleyip konvoy çekimi yapıyoruz .daha sonrasında gelin evi içerisinde  kuşak bağlama anne , baba ile görüşme vedalaşma sahneleri çekiyoruz ,

Daha sonrasında ev önünde  çıkışınız ve konvoyun ayrılışınızı alıyoruz ,

 

Sonra Düğün salonunuz da devam ediyoruz çekime Organizasyon  detaylarınız ve ilk çıkışınızı  ardından o en  özel ilk dansınızı çekiyoruz , Nikah merasiminiz Düğün Salonunda olacaksa Nikahı çekiyoruz ve ardından arkadaşlarınızla dans edip eğlendiğiniz  after  sahnelerınızı çekiyoruz , çekimler  size odaklı oluyor ve en önemlisi görüntü kaliteleri gerçek sinema kameraları ile 4K kalitesinde yapılıyor  , Salonda takı çekimleri vs. yapmıyoruz bilginize . .

Fotoğra Çekiminde  yanımızda arkadaşımız gelebilir mi ?

Tabi yanınızda  arkadaşınız gelebilir  sizi motive eden eğlendirebilen bir arkadaşınız olursa daha keyifli olursunuz , Altınpark platosu içeriye 1 arkadaşınızı almaktadır  bilginize , fakat size gerçekten yardımcı olacak bir arkadaşınızın gelmesi önemli örnek olarak gelinliğinizi taşırken düzenlerken  , özel eşyalarınızı  çanta telefon vb. taşırken size yardımcı olması sizin için daha iyi olacaktır , 

Albümlerim ne zaman teslim ediliyor ? 

Albümleriniz , Ekibimiz sizlere fotoğrafları ilettikten sonra sizler   Albüm içierisinde istediğiniz fotoğrafları seçiyorsunuz . 1,5  ay içinde  albümleriniz teslim ediliyor , bu süreç bazen 1 ay gibi kısa da sürebiliyor , fakat her çiftimizin  fotoğraf düzenlemesini tek tek önemle bizzat ben  yaptığım için sezon içi yoğunluk oluştuğunda 1,5 ay içerisinde de olabiliyor . 

Fotoğrafları hazırladıktan sonra Albüm baskısı olmadan son final halini size iletiyoruz ve onay verdiğinizde baskıya alıyoruz belki bir değişiklik yapmak isteyebilirsiniz bu sebeple son hallerini sizlere gösteriyoruz .Albüm modellerinide baskı öncesi siz tarzınıza ve isteğinize göre seçebiliyorsunuz .

Lütfen şuna dikkat edelim Fotoğrafları hemen seçelim 3-5 ay sonra seçtiğinizde arada biriken işlerimi bitirmeden sizi öne alamam , 

Fotoğraf seçim süresi 1-2 aydır , 3 ayı geçtiği takdirde teslimat süresi uzar ve ciddi kur değişiklikleri olursa mecburen bize yansıtılan zamları ekliyoruz buna dikkat edersek çift taraflı memnun kalmış oluruz. :)

Fotograflarda  Photoshop düzenlemesi  oluyor mu ?

Evet ince detaylarına kadar düzeltmelerimiz oluyor  yerde bir çöp olur arkada bir insan geçiyor olabilir bunlar siliniyor , Biz daha doğal düzenlemeler yapıyoruz Renkler ve Yüz rötuşlarında örnek olarak yüzünüzde bir sivilce varsa alıyoruz çünkü bu geçici bir iz , yüzleri tabak gibi pürüzsüz yapmıyoruz  doğallığı koruyoruz  ,

 

Sizin isteğinize göre Yüzünüzde düzeltmeler de   oluyor tabi ki bu sizin tercihiniz bize belirtmeniz yeterli Örnek olarak biraz burun kemeriniz varsa  düzeltebiliriz isteğinize göre kol inceltmeleri gibi düzenlemeler en uygun şekilde sizin isteğinize göre yapılmaktadır . Fotoğraflar Photoshoplandıktan sonra zaten size onay için sunuluyor ve siz onay verdiğinizde baskıya alınıyor .

bottom of page